Hallu Motion opinie, cena, gdzie kupić

Haluksy, nazywane również paluchem koślawym to jedna z najczęściej pojawiających się deformacji stóp.  Haluksy to nie tylko zmiana estetyczna, ale przede wszystkim bardzo bolesne przestawienie stawu środstopno-paliczkowego. W efekcie dochodzi do rotacji kości śródstopia i charakterystycznego odchylenia palucha.

Jakie są objawy haluksów?

Paluch koślawy to dolegliwość, która jest bardzo łatwa do zdiagnozowania. Główne symptomy to między innymi:
  • Poszerzenie przedniej części stopy
  • Odkształcenie palucha
  • Problemy z chodzeniem oraz ból
  • Odczuwanie pieczenia w okolicy podeszwowej stopy
  • Ból, obrzęk oraz zaczerwienienie stopu
  • Zmiana położenia również pozostałych palców stopy
  • Mało estetyczny wygląd stopy
efekty-stosowania-korektora-hallu motion

Jakie są przyczyny haluksów?

Skoro znamy już objawy haluksów, warto zastanowić się nad przyczynami tej bolesnej deformacji stopy.  Za jedną z głównych przyczyn uważa się noszenie źle dopasowanego obuwia (buty na wysokim obcasie, buty ze szpiczastymi czubkami, obuwie w zbyt małym rozmiarze).  Biorąc pod uwagę te czynniki można się domyślić, że haluksy zdecydowanie częściej będą pojawiać się u kobiet niż u mężczyzn. Co więcej, oprócz preferencji do noszenia nieodpowiedniego obuwia, kobiety mają także słabszą konstrukcję stawowo-więzadłową. Haluksy to również dolegliwość przekazywana genetycznie, z tego względu może pojawiać się nawet u bardzo młodych kobiet. Przyczyną haluksów może być również otyłość, a przede wszystkim płaskostopie poprzeczne. Na powstanie haluksów może mieć wpływ również rodzaj wykonywanej pracy, najbardziej narażone są osoby, które spędzają wiele godzin w jednej pozycji (np. stojącej).

Jak pozbyć się haluksów?

W miarę możliwości należy zapobiegać powstaniu haluksów. Priorytetową kwestią jest noszenie odpowiednio dopasowanego obuwia. Należy wybierać buty wykonane ze skóry lub innych przyjaznych materiałów. Zaleca wybierać się buty większe o jeden rozmiar, z szerokimi noskami. Najprostszą metodą walki z haluksami jest noszenie specjalnych aparatów korygujących, np. Hallu Motion. Inne sposoby leczenia haluksów to specjalne ćwiczenia, jonoforeza czy farmakoterpia. Osoby cierpiące na deformację stóp powinny dbać o właściwą wagę ciała oraz uprawiać sporty, które nie obciążają stóp.

Leczenie haluksów z Hallu Motion

Aparaty korygujące na haluksy to proste produkty, które pozwalają na pozbycie się haluksów w domu. Ich wadą jest konieczność dość długiego noszenia (najlepiej całą noc lub cały dzień), bardzo ważna jest też systematyczność. Regularne noszenie aparatu korygującego skutecznie zmniejsza haluksy oraz pozwala zapobiec zabiegom chirurgicznym.  Hallu Motion to aparat korygujący haluksy, który można stosować w ciągu dnia. Został wykonany ze specjalnych materiałów, które nie obcierają podczas chodzenia oraz zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Aparaty korygujące na haluksy przeznaczone do dziennego noszenia są skuteczniejsze, ponieważ w ciągu dnia stawy są bardziej dynamiczne niż w ciągu nocy. Hallu Motion pozwala wyprostować deformację palucha koślawego oraz zredukować obrzęki i stany zapalne.

Jak działa korektor na haluksy Hallu Motion?

Działanie aparatu korekcyjnego jest wielokierunkowe, dlatego jest on tak skuteczny w walce z bolesnymi haluksami . STABILIZUJE STAWY Konstrukcja korektora Hallu Motion pozwala ustawić stawy w prawidłowej pozycji, a z czasem na stałe zlikwidować deformację i przywrócić prawidłowe ułożenie stawów. ELIMINUJE STANY ZAPALNE Noszenie aparatu korygującego Hallu Motion zapobiega dalszemu pogłębianiu się deformacji oraz zmniejsza nacisk na stawy i kości. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie bólu, obtarć i stanów zapalnych. ZAPOBIEGA DALSZYM ZWYRODNIENIOM Aparat Hallu Motion pozwala uelastycznić staw skokowo-goleniowy i poprawić zakres ruchów. Zapobiega powiększaniu się haluksów. Hallu Motion jak zakładać

Jak należy zakładać aparat na haluksy Hallu Motion?

Aparat Hallu Motion jest bardzo prosty w zakładaniu, dlatego każda osoba bez przeszkód poradzi sobie  z prawidłowym założeniem korektora na haluksy. Przed założeniem aparatu Hallu Motion należy poluzować pasek, a następnie założyć aparat w taki sposób, aby gąbka zakryła deformację, a następnie pasek ściągający ściśle założy ć na zewnętrznej stronie stopy. Pasek dokładnie zamocuj do zaczepu, a następnie zapnij. Dołączony pasek ściągający możesz tak dopasować, ale uciskał paluch w stabilny sposób. Staraj się z czasem zwiększać siłę nacisku paska na deformację, jednak czyń to stopniowo, aby nie wywołać bólu.

Czy aparat korekcyjny na haluksy Hallu Motion jest skuteczny?

Aparat Hallu Motion jest polecany przez wielu lekarzy, między innymi doktora Ralphie Moss, który jest cenionym podologiem. W jego opinii aparat korygujący Hallu Motion skutecznie usztywnia stopę i regularnie noszony pozwala przywrócić jej prawidłowe ułożenie. Leczenie zwyrodnieniowego zdeformowania stopy, czyli haluksów wymaga czasu i systematyczności. Regularnie noszenie korektora Hallu Motion pozwala już w ciągu kilku-kilkunastu tygodni cofnąć deformację stopy i zapobiec skomplikowanym zabiegom chirurgicznym. Pozytywne opinie o aparacie korygującym Hallu Motion potwierdza liczne grono zadowolonych klientów.

Be the first to comment on "Hallu Motion opinie, cena, gdzie kupić"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*